"Mert hat nap alatt alkotta meg az Úr az eget, a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megpihent." (2Móz 20,11a)
Az evolúció elméleteivel szemben az élet – kövületekből kibontakozó – történetében nem figyelhető meg sem az, hogy egyszerűbb életformákból fokozatosan egyre összetettebbek alakultak volna ki, sem pedig az, hogy néhány kezdeti életformából fokozatosan egyre több, egyre sokfélébb életforma jött volna létre. A fosszilis leletek között egyetlen példát sem találunk ezekre az evolucionisták által általánosan elfogadott elképzelésekre.
Az élet ugyanis hirtelen jelenik meg az ősmaradványok között, és a legrégebbi kőzetekben talált élőlények is teljesen kifejletteknek és életképeseknek mutatkoznak. A trilobitáknak például tökéletes szeme volt, ami a jelek szerint kifinomultabb és összetettebb is volt a sok ma élő teremtmény szeménél. Ezek az állatok is ősök nélkül jelennek meg.
Az evolúcióelmélet szerint az egyik legnagyobb előrelépés az élővilágban a gerinc és a vázrendszer kialakulása volt. Az ehhez vezető első evolúciós lépést a tengeri élőlények mészvázának kifejlődése jelentette. Azonban a fosszilis maradványok szerint a mészvázas állatok – a belső vázrendszerrel rendelkezőkhöz hasonlóan – teljesen kialakult formában jelennek meg. Az evolucionistákat zavarba ejtő egyik kérdés, hogy miért döntöttek egyszeriben úgy az élőlények, hogy nekik vázrendszerre van szükségük? (Másik ilyen kérdés, hogy miért tért át az élővilág az ivartalanról az ivaros szaporodásra? - KZs.) Nem mellékesen pedig a legrégebbi kőzetekben található élőlények lenyűgöző változatossága még nagyobb sokféleséget mutat, mint amit a ma élő fajoknál láthatunk.
A teljes mértékben kifejlett, tökéletesen működő életformák hirtelen megjelenése természetesen gyönyörűen egybevág a Biblia tudósításával, ami szerint minden élőlényt Isten a maguk faja szerint teremtett. Ha a tudományos bizonyítékok ennyire összhangban vannak a Szentírással, akkor azok, akik mégis az evolúcióhoz ragaszkodnak, pusztán hitből teszik ezt – olyan hitből, ami a Bibliával gyökeres ellentétben áll.